10 Eylül 2016 Cumartesi

Poşet

Kadıköy, 2015 (büyütmek için tıklayın)

"Fotograflar kendi başlarına hiçbir şeyi açıklayamaz iken, çıkarımlar, spekülasyon ve hayaller için tükenmez birer davettirler."
                 Susan Sontag

Beş fotografsever arkadaş altı ay boyunca bir konu üzerine fotograf çekiyoruz, tüm çabanın sonucunu bir kitapçıkta yayınlıyoruz. Gözaltı fanzinimizin tek cümlede özeti bu. A'dan Z'ye her şeyi kendimiz finanse ediyoruz; matbaa hariç her şeyi kendimiz yapıyoruz. Sonra da bedava dağıtıyoruz. Aklı olan yapmaz! Bir gönül işi işte. Üretmenin ve paylaşmanın heyecanıyla yaşıyoruz.

Yukarıdaki fotograf "Köpek" konulu ilk sayımızdan. Kısa bir süre önce ikinci sayımız çıktı. Facebook sayfamızda paylaştığımız yerlerden alabilirsiniz.

Karanlıkoda baskısı ve Gözaltı'lar


2 yorum:

  1. Merhabalar, bir süredir blogunuzu takip ediyorum ve bugün itibariyle tüm yazılarınızı okumayı tamamladım. Geçtiğimiz hafta çok temel malzemelerle bir karanlık oda kurdum. Yazılarınız hem çok bilgilendirici hem de çok teşvik edici. Bu blog için çok teşekkür ederim. Bu arada Gözaltı'nın yeni sayısının ulaşmasını dört gözle bekliyorum. Hollanda'dan sevgiler..

    YanıtlaSil
  2. Merhaba! Blogu faydalı bulmanıza sevindim. Bunu söylemeniz de ayrıca güzel.
    Yeni karanlıkodanız hayırlı olsun.
    Saygılar, sevgiler

    YanıtlaSil