24 Nisan 2016 Pazar

Gözaltı


Bir yıl önce filizlenen bir fikir uzun emekler sonucunda nihayet meyve olarak karşınızda. Gözaltı, bir avuç fotografçının ortak çabası. Fanzin diyoruz ama fotograf kitapçığı da denebilir. Bir ceketin cebine kolaylıkla sığabilecek boyutta. Tümüyle gönül işi olduğu için ücretsiz dağıtıyoruz. Nerede bulabilirsiniz? Bize mantıklı görünen yerlere bırakmaya çalışıyoruz. Şimdilik Galata Fotografhanesi, Salt Galata'daki Robinson Crusoe, İFSAK, Sirkeci'de Pamuk Ticaret, Kadıköy Tribu Cafe ve Lomography'de bulabilirsiniz. İlave yerler oldukça Facebook sayfamıza ekliyoruz. Gözaltı'nı bırakmamızı veya göndermemizi dilediğiniz başka mekanlar, dernekler, kurumlar vs olursa buradan veya FB sayfasından yazabilirsiniz.

Gözaltı'nı inceledikten sonra yorumlarınızı, önerilerinizi, eleştirilerinizi (ki bir tanesini şimdiden biliyoruz) paylaşmanız bizi mutlu edecektir.

Son olarak, bu blogla da biraz ilişki kurmak adına: Gözaltı'nın fotografçıları analog fotografı tercih etmekte ve desteklemektedir (bundan sayısal vb fotografa karşı olduğumuz anlamı elbette ki çıkartılmamalıdır).

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder